Dôležitou súčasťou správneho pánskeho imidžu je okrem oblečenia, topánok a účesu aj dokonale oholená pleť na tvári. Ak si nepestujete bradu a fúzy, ženy pri kontakte s vašou tvárou určite ocenia hladkú pokožku. Viete, ako sa oholiť?

Páni, myslíte si, že sa viete správne holiť? Možno ste o tomto ani netušili!
(zdroj: unsplash.com)

Najlepšie je holiť sa, keď vyleziete zo sprchy alebo vane

Holenie je umenie, pretože dokonale oholená tvár si vyžaduje starostlivosť. V prvom rade sa naňho musíte pripraviť. Ak sa holíte na mokro a nie holiacim strojčekom, mali by ste venovať niekoľko minút aj starostlivosti o pleť. Najvhodnejšie holenie je po sprche alebo po kúpeli, pretože vtedy sú póry pod vplyvom horúcej vody otvorené. Následne treba pleť odmastiť. Nepoužívajte mydlo, ktoré pokožku vysuší, ale aplikujte radšej penu alebo gél na holenie.

Ak vás dráždi voda po holení

Zabudnite na rýchle holenie. Radšej dvakrát prejdite aj po krátkom kúsku kože a určite nie v smere rastu chĺpkov. Skúste to doprava a doľava, nebude vás bolieť každý pohyb žiletkou. Možno používate vodu po holení, ale ak máte citlivú pokožku, môže vás podráždiť. Obyčajná čistá voda upokojí a schladí póry a tým aj pokožku najlepšie. Vhodný je aj jemný balzam alebo krém.

Holenie môže byť aj relax

Dohladka sa oholíte jedine so žiletkou. Navyše čerstvo oholená tvár vám dlhšie vydrží bez pocitu strniska a je oveľa menšie riziko, že chĺpky zarastú do pokožky. Vyberajte však kvalitné žiletky – hlavica by mala byť mierne pohyblivá, aby sa prispôsobila kontúram vašej tváre. Kvalitný holiaci strojček zasa odľahčí vašu peňaženku aj o dvesto a viac eur, pretože hoci je na pohľad investícia do jednorazových žiletiek menšia, vo výsledku sa nevypláca. Najlepšie je vybrať si manuálny holiaci strojček a následne len už vymieňať hlavice. Tvár si môžete dať upraviť aj britvou u holiča. Je to možno finančne náročnejšie, ale z holenia urobí príjemný rituál, pri ktorom môžete aj zrelaxovať. Raz za čas si ho doprajte.