Opačné pohlavia odjakživa túžia vedieť, čím sa môžu navzájom priťahovať. Hoci sa muži väčšinou tvária, že priťahovaní sú oni, v skutočnosti im záleží aj na tom, aby sa ženy aspoň obzreli za nimi. Naozaj platí, že ženy priťahuje iba typická mužnosť? Možno budete prekvapení.

Po čom ženy túžia alebo čo robiť, aby ste sa páčili aj vy im
(zdroj: unsplash.com)

Stará škola

Napriek moderným trendom stále platí klišé, že ženám sa páči, ak gentlmeni ešte nevymreli. Ak svojej potenciálnej priateľke pri prvom stretnutí otvoríte dvere, zoblečiete kabát alebo odsuniete stoličku, určite zapôsobíte. Galantnosť je určite vlastnosť, ktorá by sa nemala vytratiť. Ak sa na ženu nepozeráte len ako na sexuálny objekt, máte spolovice vyhrané. Rovnako, ak dokážete priznať svoje slabé stránky. Každý človek totiž nejaké má a ak za každú cenu nehráte len na záchrancu, získavate tým body k dobru.

Čo by ste mali mať so ženami spoločné

Empatia nie je iba ženská vlastnosť. Ak sa dokážete vcítiť do toho druhého, ospravedlniť sa alebo poďakovať, čo nie je samozrejmosť, je to veľmi príťažlivé. Rovnako, ako keď sa chlap vie obliecť. Neznamená to, že musíte chodiť v drahých kusoch oblečenia zladených podľa najnovšej módy alebo módneho poradcu, stačí, ak si vezmete niečo, v čom sa budete cítiť príjemne a pohodlne a čo nebude potrhané, mesiac neoprané alebo na brigádu do lesa. A platí aj stará dobrá klasika – muž, ktorý vie variť, je nielen sexi, ale aj veľkou odmenou pre svoju partnerku, keď ju raz za čas vystrieda pri sporáku.

Byť sám sebou

Hovorí sa, že slovo robí chlapa a že muž, ktorý nedodrží slovo, je slaboch. Je to naozaj tak – ženy ocenia, ak svoje sľuby aj splníte. A čo je naozaj príťažlivé na každom človeku, nielen na mužoch, je smiech. Úprimný smiech od srdca, ktorého cieľom nie je zaujať ani urobiť dojem, ale je autentický. Autentickosť je totiž niečo, čím môže osloviť každý z nás a zároveň to aj každého z nás priťahuje. Tak, ako sa môžete autenticky smiať, môžete byť autentickí aj pri tom, čo radi robíte. Ak napríklad radi opravujete svoje auto, žena, ktorá sa pri tom bude na vás pozerať, určite nemôže ostať voči vám ľahostajná.