Brada bola kedysi symbolom mužskej cti, spoločenského postavenia a mužnosti. V súčasnosti sa stáva skôr módnym trendom – ženy za mužmi s bradami šalejú, muži jej venujú výnimočnú starostlivosť a naschvál zarastajú. Môže si ale bradu nechať naozaj každý?

Mužskou korunkou krásy je brada. Viete, ako sa o ňu správne starať?
(zdroj: unsplash.com)

Zistite, aký ste typ

Sú muži, ktorí bradu nosia tak, ako im narástla a vyzerajú dobre. Nestarajú sa o ňu, nestrihajú ju, nepoužívajú na ňu žiadnu špeciálnu kozmetiku. Takých však veľa nie je. Ak patríte skôr k tej menej šťastnej väčšine, pre začiatok je dôležité rozhodnúť sa, aký štýl sa k vám hodí. Dobré je riadiť sa črtami tváre. Potom je dôležité začať chlpy pravidelne zastrihávať alebo holiť. Bežný holiaci strojček slúži najmä na hladké oholenie, takže ho využívajte skôr na tvarovanie alebo dotvorenie fúzov, ak si chcete pestovať aj tie. Na naozaj dokonalé zastrihnutie fúzov, brady a poprípade aj vlasov potrebujete špeciálny zastrihávač brady. Alebo sa zverte do rúk odborníkom.

Kozmetická starostlivosť je nevyhnutnosťou

Každá starostlivosť o bradu a fúzy sa začína pravidelným umývaním. Môžete siahnuť po mydle alebo šampóne, ktorými si bradu umývajte trikrát týždenne. Viackrát sa neodporúča, pretože to vysušuje pokožku. Brada by sa nemala ani fénovať, iba jemne osušiť uterákom. Rozčesať sa môže kefou alebo hrebeňom. Hrebeň má väčšie medzery medzi zubami a predídete tak bolestivému vytrhávaniu chlpov.

Nedávajte si na tvár hocičo

Na záver by ste ešte mali siahnuť po balzame alebo oleji na bradu. Pokožka po oleji alebo balzame ostane hydratovaná a voňavá, takže ju takto aj trochu rozmaznáte, čo nie je na škodu. Nebudete mať potom na pokožke suché šupinky, menej svrbí a nebude podráždená. Aj vaše chĺpky budú jemnejšie a následne sa vám budú ľahšie upravovať. Siahnite po kvalitných produktoch. Pokožku máte len jednu a investíciu do nej určite nebudete musieť nikdy ľutovať.