Hoci obvykle to riešia ženy, raz za čas sa aj muž postaví k svojej skrini a nevie, po čom siahnuť. Hlavne, ak ide o výnimočnú a významnú príležitosť, akou je svadba. Čo si môžete dať na seba, aby ste neporušili nejaké nepísané pravidlá a zároveň sa cítili pohodlne a sami sebou?

Páni, nielen nevesty si vyberajú šaty na svadbu – čo si obliecť, ak nie ste fanúšikom oblekov a formálnosti
(zdroj: unsplash.com)

Nepotrebujete motýlika, ani kravatu

Čierny oblek s kravatou, ktorý bol dlhé roky akýmsi precedensom, už dávno nie je tým jediným, čo si môžete obliecť, keď sa žení váš kamarát alebo niekto z príbuzných. Samozrejme, ani prísť v mikine a teplákoch nie je ten najlepší nápad. V prvom rade skontrolujte pozvánku, či na nej nie je nejaký predpísaný dress code. Pokiaľ viete, že ak by ste si kvôli svadbe kúpili oblek a už nikdy si ho nikam inam neobliekli, ani to nerobte. Vás outfit môže byť aj z takzvaných chino nohavíc, bielej košele a saka športového strihu.

Nelaďte sa s partnerkou

Klasikou nikdy nič nepokazíte – napríklad taká čierno-biela kombinácia nikoho neurazí, ani nikomu neublíži. Určite doma máte aspoň jednu bielu košeľu a jedny čierne nohavice. K čiernym nohaviciam a bielej košeli si môžete dať sako, ktoré vôbec nemusí byť čierne, naopak, oveľa viac sa bude hodiť šedé, antracitové alebo jemne vzorované. A určite nelaďte kravatu alebo motýlika, ak si ho už dáte, so šatami partnerky. Je to prežitok z dôb minulých. Naopak, oživte svoju klasickú zostavu niečím farebným a výrazným.

Aj extravagancia má svoje hranice

Pri tvorení svadobného outfitu je síce fajn byť originálny, ale stále platia nejaké pravidlá. Napríklad, ak máte vzorované sako, najlepšie je dať si nejakú jednofarebnú košeľu a naopak. To isté platí pre svetlé a tmavé odtiene – k svetlej košeli sa hodí tmavšie sako a naopak. Čo sa týka topánok, najlepšie je použiť hnedé alebo čierne poltopánky. Ak chcete byť extravagantný, platí, že všetko by malo spolu ladiť ako celok. Takže ak aj siahnete po červených topánkach, namiesto čiernych alebo hnedých, určite ich nekombinujte so zeleným sakom.